Česká televize bude v roce 2016 hospodařit s částkou 6,952 miliardy korun. Proti letošku se tak rozpočet veřejnoprávního média sníží o čtyři miliony korun. Materiál ve středu schválila Rada České televize. Hospodaření ČT je pro příští rok navrženo jako vyrovnané, největší část nákladů vynaloží televize na výrobu vlastních pořadů.

Externí náklady na výrobu vzrostou napřesrok o 22 milionů korun na 2,275 miliardy korun, uvedl předseda Dozorčí komise Rady ČT Jiří Staněk. "V roce 2016 se uskuteční události, jež se v roce 2015 nekonaly a ke kterým bude Česká televize vysílat pořady. Jde například o olympijské hry v Brazílii a mistrovství Evropy ve fotbale ve Francii. Také se budou v České republice konat krajské a senátní volby," dodal. Významným výdajem pro příští rok je také dostavba televizního studia v Brně-Líšni.

Podle generálního ředitele České televize Petra Dvořáka pokryjí výnosy běžné výdaje příštího roku, televize proto na pokrytí svých potřeb nebude muset využívat žádné finanční rezervy. Zároveň uvedl, že nepředpokládá pro příští dva roky navýšení televizního poplatku, který nyní činí 135 korun měsíčně.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Největší část příjmů ČT očekává právě z televizních poplatků, které mají napřesrok podle odhadu počtu evidovaných televizních přijímačů vynést 5,66 miliardy korun. Proti letošku jde o pokles o 0,3 procenta. Reklama, sponzoring a poplatky z autorských práv by měly vynést 622 milionů korun a tvořit podobně jako v letošním roce zhruba desetinu příjmů televize.

Související