V prostoru secesního paláce Koruna na spodním Václavském náměstí desítky let ústí dva výstupy z metra. Podle Obvodního soudu pro Prahu 9 tady jsou ale neoprávněně na cizím majetku a dopravní podnik by měl zaplatit za jejich užívání majiteli budovy - Tomáši Plachému.

Plachý, který vlastní budovu zhruba pět let, podal na DPP žalobu kvůli bezdůvodnému obohacování. "Soud prvního stupně rozhodl v náš prospěch. Podle verdiktu z poloviny prosince by měl DPP zaplatit 24 milionů korun," informoval HN Marek Moravec, předseda představenstva firmy Koruna Palace Management, která palác spravuje.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.