V roce 2016 čeká Evropu další velká zkouška. Nemusí se jen poprat s pokračující migrační krizí, ale Velká Británie uspořádá referendum, které rozhodne o britském spojení s Evropou. Slovensko uspořádá parlamentní volby, ve kterých je již nyní favoritem dosavadní premiér Robert Fico, volby čekají i Česko - Češi budou vybírat třetinu Senátu a nová krajská zastupitelstva. V příštím roce vyvrcholí také americká prezidentská kampaň, v listopadu si Američané zvolí novou hlavu státu.

Po čtyřech letech se budou tradičně konat olympijské hry, tentokrát v brazilském Rio de Janeiru. V Moskvě a Petrohradu se uskuteční hokejový šampionát, země zároveň bude slavit 70. výročí od příchodu ledního hokeje do Ruska. 

Česko kromě voleb čekají i další události - například soud s komunistkou Martou Semelovou kvůli jejím výrokům ohledně Milady Horákové a srpnové okupace. Soudit se také bude Ivo Rittig v kauze ohledně Oleo Chemical, spolu s dalšími devíti lidmi je lobbista obviněn z vyvedení 20 milionů z firmy. Soud bude také řešit žalobu Davida Ratha na soudce Davida Pacovského.

Časová osa:

 

Související