Český rozhlas po více než roční odmlce odvysílá živý rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem.

Při poslední podobné příležitosti loni v listopadu zaznělo z úst hlavy státu několik sprostých slov.

Pořad Hovory z Lán byl následně zrušen, protože ho Zeman odmítl předtáčet. V pondělí před polednem se prezident na vlny veřejnoprávního rozhlasu vrátí v pořadu Interview Plus. V přenosu z Pražského hradu bude mluvit hlavně o migrační krizi a zahraniční politice.

Rozhlas neočekává, že by se listopadové vulgarity mohly opakovat, řekl Aktuálně.cz a HN jeho mluvčí Jiří Hošna. "Jsme ale připraveni přijmout taková opatření, abychom dodrželi zákon i Kodex ČRo," dodal bez bližšího vysvětlení toho, jak budou opatření vypadat.

"Moderátor pořadu Interview Plus Michael Rozsypal se bude ptát prezidenta na to, jak by konkrétně mělo Česko postupovat v řešení migrační krize, jak bude zahraniční politiku koordinovat s vládou, jak docílit skandinávského sociálního modelu, o němž často mluví, případně na další důležité oblasti politiky Hradu," uvedl šéfredaktor stanice Plus Alexandr Pícha.

V posledních Hovorech z Lán Zeman mluvil vulgárně o ruské punkové skupině Pussy Riot či o průběhu schvalování služebního zákona. Poté odmítl návrh rozhlasu, že by se pořad nevysílal živě. Variace na Hovory z Lán se následně přesunula na komerční stanici Frekvence 1.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Podle Českého rozhlasu ale Zeman patří mezi významné politiky, které si pořad Interview Plus pravidelně zve.

Nedávno například stanice zpovídala slovenského premiéra Roberta Fica.

"Český rozhlas Plus je stanicí analytické publicistiky a má za úkol přinášet názory a pohledy na veřejné dění v celé šíři jejich spektra. Do tohoto spektra nepochybně patří i názory prezidenta republiky a politika Hradu," doplnil mluvčí Hošna. Podle něj prezident neměl ohledně organizace interview žádné zvláštní požadavky.

Související