Stát začal v novém roce s výkupem nemovitostí pro výstavbu vodní přehrady Skalička. Ta má ochránit až 110 tisíc lidí před stoletými záplavami na řece Bečvě. Na výkup je zatím vyhrazeno 520 milionů korun.

Plná nádrž by měla pojmout celkem 35 milionů kubíků vody. Takový objem by stačil na ochranu před podobnými záplavami, jaké zasáhly Česko v červenci roku 1997.

Vláda schválila výkup pozemků v prosinci. Zprávu před Vánoci potvrdil ministr zemědělství Marian Jurečka. Je to podle něj důležitý krok pro místní obyvatele.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.