Stát loni utratil o 62,8 miliardy korun víc, než kolik vybral. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) to hodnotí jako úspěch, protože podle schváleného rozpočtu měl být schodek až 100 miliard.

Jde o nejlepší výsledek hospodaření státu od roku 2008. Předloni byl schodek rozpočtu skoro 78 miliard korun.

"Ty naše předpoklady, že se dostaneme kolem 70 miliard korun, se naplnily. Bylo to dáno tím, že jsme významně zlepšili práci finanční a celní správy. A hlavně jsme extrémně dobře plnili čerpání evropských fondů," uvedl ministr. K výsledkům rozpočtu pomohlo podle ministerstva také oživení ekonomiky. To se prý projevilo ve větším výběru daní včetně sociálního pojištění, které se tak zvýšilo o 48,7 miliardy na více než jeden bilion korun.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.