Petr Fiala v sobotu obhájí svůj post předsedy ODS na další dva roky. Ale co dnes dělají bývalí lídři strany, která určovala polistopadový vývoj a nyní bojuje v opozici o vlastní přežití? Často odešli zhrzení, s pocitem, že jejich nástupci to dělají špatně.

Otec zakladatel Václav Klaus vedl ODS v letech 1991 až 2003, pak ještě zastával post čestného předsedy, ale v roce 2008 po dlouhých sporech svou stranu definitivně opustil.

"Je pro mě nemalým problémem identifikovat se s celou řadou postojů, kterou ODS, nebo snad její vedení zastává," vysvětloval svůj odchod Klaus a kritizoval svého nástupce Mirka Topolánka.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.