Majitelé firem, kteří mají při zaměstnávání cizinců problémy kvůli jejich pracovnímu povolení, dostanou šanci na snadnější postup. Zástupci koaličních stran se dohodli, že zaměstnávání cizinců zjednoduší.

"Desítky firem mají potíže s tím, jak funguje politika vůči jejich zaměstnancům například z Ukrajiny, v některých regionech nemohou lidi najít vůbec. Pokud to bude pro Českou republiku výhodné, chceme, aby legální ekonomická migrace byla jednodušší," prohlásil místopředseda vlády a šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, podle kterého jsou některé firmy v neřešitelné situaci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zástupci koaličních stran se dohodli, že zjednoduší zaměstnávání cizinců.
  • Ministerstvo práce vytvoří seznam firem, které zahraniční zaměstnance mají nebo hledají další.
  • Ne každý ale bude se snadnějším zaměstnáváním cizinců souhlasit, odboráři už v minulosti dali najevo, že se jim tento postup nelíbí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.