V pardubické věznici se v úterý v podvečer přiotrávilo zřejmě 11 vězňů. Česká televize uvedla, že jeden z nich zemřel, další dva jsou ve velmi vážném stavu a že se zřejmě záměrně předávkovali léky. Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Helena Škuligová řekla, že záchranáři z věznice odvezli 11 lidí intoxikovaných léky. Úmrtí nepotvrdila.

Podle televize si vězni zřejmě plánovaně vzali velkou dávku léků na srdeční arytmii. Zdravotníci všem vypumpovali žaludek, dva z otrávených museli záchranáři resuscitovat. Osm vězňů bylo převezeno do pardubické nemocnice a tři do chrudimské, uvedla ČT.

Podle Škuligové převezly sanitky do nemocnic v Pardubicích a Chrudimi celkem 13 intoxikovaných vězňů. "Dva z nich byli ve vážném stavu, v bezvědomí, u ostatních byl stav méně závažný," řekla Škuligová. Událost byla záchranářům nahlášena v 16:54 jako bezvědomí. Lékař na místě zjistil hromadné předávkování léky. Všichni vězni byli ve věku 17 až 21 let.

Mluvčí Nemocnice Pardubického kraje Dušan Korel potvrdil, že v pardubické nemocnic bylo několik vězňů hospitalizováno. "Lékaři pracují na jejich ošetření, k počtu osob a jejich stavu se nebudeme vyjadřovat. Informaci o jednom úmrtí nemám," uvedl Korel.

Související