Schůzky poradního týmu prezidenta Miloše Zemana se v sobotu 27. února zúčastní také ministerský předseda Bohuslav Sobotka (ČSSD).

V Lánech budou oba politici diskutovat o plánech koaliční vlády na příští dva roky. Na tiskové konferenci to v úterý oznámil hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Zeman: ČSSD potřebuje člověka, který zemi připraví na migrační vlnu. Sobotka skončí v EU sám - čtěte ZDE

Mezi politické priority pro letošní rok Sobotka nedávno zařadil schválení zákona o prokazování původu majetku nebo změnu systému valorizace důchodů, ministr financí Andrej Babiš (ANO) mluvil zase například o dobrém čerpání evropských fondů, prosazení zákona o hazardu nebo elektronické evidenci tržeb.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Zeman s většinou ekonomických priorit kabinetu souhlasí, osobně ale s premiérem nevychází právě nejlépe. V poslední době hovořil třeba o tom, že Sobotka škodí sociální demokracii, což přední straníci odmítli jako vměšování se do vnitřních záležitostí ČSSD. Spory mezi oběma politiky se objevují nezřídka také v otázkách týkajících se migrace.

V týmu Zemanových poradců jsou například někdejší premiér Jiří Rusnok, bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová, místopředseda SPOZ Martin Nejedlý nebo hradní kancléř Vratislav Mynář (SPOZ).

Mezi poradce hlavy státu patří také šéf hradního zahraničního odboru Hynek Kmoníček nebo senátor a bývalý předseda JZD Slušovice František Čuba.

Související