Začalo to jako neobvyklá rebelie jednoho ze zastupitelů malé městské části Dolní Počernice Jana Šantla. Kvůli ní však bude muset většina zvolených komunálních politiků v Praze znovu skládat slib zastupitele.

Hlasy voličů vynesly Jana Šantla předloni v říjnu do zastupitelstva Dolních Počernic. Dlouho v něm ale nepobyl: Odmítl složit zastupitelský slib, a tak za něj nastoupil náhradník. Šantlovi se nelíbilo znění slibu, který určuje zákon o hlavním městě Praze. V něm stojí, že zastupitelé budou svoji funkci vykonávat "svědomitě a v zájmu hlavního města Prahy". Jenže on požadoval, aby se to přeformulovalo a místo Prahy tam v jeho konkrétním případě stálo Dolních Počernic.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.