Absolventi ekonomických škol jsou čím dál náročnější při výběru zaměstnání. Ukázal to pravidelný průzkum společnosti PwC mezi studenty.

Ti se podle něj častěji ptají svého budoucího zaměstnavatele na náplň práce nebo její smysl. Důvodem je zlepšující se ekonomická situace v Česku. "Jestliže v době krize byl nedostatek pracovních míst, nyní si úspěšný absolvent může vybírat. Proto je pro studenty na prvním místě otázka, co budou dělat a pro koho," říká o výsledcích Václav Prýmek z PwC.

Absolventi plánují zůstat v prvním zaměstnání maximálně pět let. Pouhých 9 procent studentů by rádo zůstalo u prvního zaměstnavatele deset či více let.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.