Ve Státní pokladně Centru sdílených služeb, která má klíčovou roli v přípravě elektronické evidence tržeb, skončili během několika dní hned tři lidé z jejího vedení.

K 1. březnu ministr financí Andrej Babiš odvolal ředitele Hanuše Weisla. Navíc, jak zjistil deník Aktuálně.cz, ze státního podniku, který spadá přímo pod Babišův úřad, musel odejít také ekonomický a obchodní ředitel.

"Na místo generálního ředitele bude v nejbližších dnech vypsáno oficiální výběrové řízení. Vedením byl dočasně pověřen Dušan Kučera, zaměstnanec, který v rámci organizační struktury státního podniku zastával pozici ředitele provozu IT služeb," uvedl mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec.

Weisl vedl státní podnik, který spadá přímo pod ministerstvo, od začátku loňského roku, kdy v jeho čele nahradil bývalého ředitele pražského dopravního podniku Milana Křístka.

Podle informací deníku Aktuálně.cz na konci února opustil post obchodního ředitele i Ivan Morávek, který byl z funkce odvolán ke konci loňského roku. "K odvolání obchodního ředitele došlo v prosinci 2015 s tím, že jeho manažerská smlouva zanikla k 29. 2. 2016," potvrdil Žurovec.

Navíc před několika dny skončila také ekonomická ředitelka Jitka Havašová. Jana Venclíková, která je nyní ředitelkou úseku obchodu a marketingu, řekla, že Havašová byla odvolána k 22. únoru.

Dříve Hanuš Weisl působil jako ředitel pobočky Fujitsu-Siemens, IT Infinity a v T-Systems vedl divizi zaměřenou na prodej ICT řešení do státní správy a oblasti zdravotnictví. Z firmy odešel dohodou na konci roku 2013 po neúspěšné realizaci datového centra pro společnost Sazka.

Společnost Státní pokladna Centrum sdílených služeb, která vznikla počátkem roku 2015 odštěpením od Státní tiskárny cenin, provozuje Národní datové centrum a systém Státní pokladny.

Podnik tak spravuje klíčová data ministerstva financí a vybraných složek státní správy. Společnost měla také podle původních plánů vytvořit a provozovat kompletně nový systém pro elektronickou evidenci tržeb.

Související