Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl potvrdil, že uzavírka brněnské dálnice D1 na Benešovsku mezi Psáři a Souticemi kvůli bourání mostů už skončila.

Úsek silničáři zprůjezdnili pro veškerou dopravu o půl hodiny dříve oproti předpokladům, očekávali otevření v 11:00. Uzavírka trvala od sobotních 19:00.

Ředitelství silnic a dálnic hledá firmy na modernizaci 26 kilometrů D1. Cenu odhadlo na 3,5 miliardy - čtěte ZDE

Zprůjezdněný je levý jízdní pás, řidiči zde projedou obousměrně ve dvou zúžených pruzích. Na pravém jízdním pásu, což je směr Praha-Brno, práce ještě pokračují.

"Úsek je nyní volně průjezdný," řekl před jedenáctou hodinou policejní mluvčí Jakub Vinčálek. Komplikace se podle něj objevily v sobotu večer a v neděli ráno ve Vlašimi, kdy se vytvořila ve městě dopravní zácpa.

 

 

Dva silniční nadjezdy zhruba na 50. kilometru byly zdemolovány v sobotu večer, do rána pak pokračovalo odstraňování jejich částí z vozovky. Řidiči osobních aut museli místo objíždět přes Vlašim, objížďka pro nákladní vozidla byla výrazně delší, vedla přes Tábor a Pelhřimov.

Dálnice D1 se opravuje od roku 2014. Celá akce mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru je rozdělená do 21 úseků, které se opravují postupně. Nyní jsou hotové čtyři úseky z první etapy a další tři jsou rozestavěné. Letos očekává ŘSD zahájení prací na dalších šesti stavbách. Celkové náklady oprav všech vybraných úseků D1 se odhadují zhruba na 14 miliard korun.

Související