Když Bohuslav Sobotka přijede do Washingtonu, stává se z něj jeden z nejoddanějších pokračovatelů Václava Havla. Znovu to ukázal při svém čtvrtečním vystoupení na půdě prestižního think-tanku Brookings Institution. Na prvního českého prezidenta se odvolal hned v úvodu svého projevu, kdy vzpomněl slavnou Havlovu návštěvu Kongresu z února 1990.

"Havel v Kongresu hovořil o svojí vizi Evropy, která bude stát na respektu k lidským právům, skutečné politické pluralitě a svobodné volbě. Hovořil o Evropě, v níž budou hranice mezi státy hrát čím dál menší roli, až zcela zaniknou. Tato vize se na sklonku jeho života začala úspěšně naplňovat," prohlásil premiér.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.