Nejvyšší pokuty loni inspektoři životního prostředí udělovali za špatné nakládání s odpady. "Rekordmanem" je firma Demolice Recyklace, která do Mýta na Rokycansku navezla skoro padesát tun odpadů tvořených například kusy betonu, kabely nebo asfaltem. Sloužily k úpravě pozemků. Firma teď musí zaplatit pětimilionovou pokutu. 

A na ilegální nakládání s odpady se Česká inspekce životního prostředí víc zaměří i letos. Nabírá kvůli tomu nové zaměstnance, do konce roku přibude 25 nových inspektorů, někteří z nich se budou také zaměřovat na ochranu půdního fondu. Dnes má úřad 378 inspektorů, na jednoho loni vyšlo 41 kontrol.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.