Státní zemědělská a potravinářská inspekce spolu s policií zavřela nelegální výrobnu tofu, které se prodávalo v pražské tržnici Sapa. V provozovně panovaly nepřijatelné hygienické podmínky, v nichž nebylo možné vyrábět bezpečné potraviny. Tofu vyrobené v provozovně v Šeberově se zřejmě prodávalo jen v tržnici Sapa v nedaleké Písnici, vyplynulo z šetření. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Inspektoři v místě výroby našli stropy, stěny i podlahy v dezolátním stavu, v celém provozu byly plísně, myší trus a výroba nebyla nijak zabezpečená proti vnikání škůdců.

Inspekce na místě zakázala prostory užívat a zakázala zpracovávat a dále do oběhu uvádět přes 1,6 tuny sojových bobů. S provozovatelem inspekce zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Sapa, která je známá jako vietnamská tržnice, měla letos už i jiné problémy. Koncem února například Státní veterinární správa našla u jednoho z obchodníků tržnice čtyři tuny kazícího se masa neznámého původu. Kontroloři muže navíc podezírali, že chtěl prodávat i maso, které bylo již dříve určené k likvidaci. V polovině ledna zde zase celníci našli padělky hraček za pět milionů korun.

Související