Ministr financí Andrej Babiš varoval před změnami v novele loterijního zákona, který bude ve středu v posledním čtení schvalovat sněmovna. Plánovaná omezení hazardního byznysu mají začít platit už od příštího roku.

"Jsou tam zhruba čtyři pozměňovací návrhy poslanců, které by ten zákon v podstatě zlikvidovaly," uvedl Babišův náměstek pro loterie Ondřej Závodský. Nejnebezpečnější je jeho mínění návrh poslance za ODS Zbyňka Stanjury, který by podle něj umožnil provozovat hazardní hry jako spotřebitelskou soutěž, a docházelo by tak k obcházení zákona.

Zákon počítá se zavedením rejstříku vyloučených hráčů. Ten bude hlídat, aby nehráli lidé, kteří pobírají pomoc v hmotné nouzi a jsou zároveň v úpadku, nebo ti, kteří mají hru zakázanou soudem. Zavádí se také alespoň částečná ochrana hráčů. Na hracích přístrojích půjde najednou vsadit jen stokoruna a za hodinu nepůjde prohrát víc než 4,5 tisíce korun. Prodlouží se také interval mezi jednotlivými hrami.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.