Ivan Flek řídí druhé největší pekárny v zemi, vede skupinu United Bakeries. Té se sice ekonomicky daří, minulý týden ho ale nadzvedli ze židle poslanci - to když v pátek dopoledne schválili, že hypermarkety budou muset na vybrané svátky zůstat zavřené. Oficiálně kvůli tomu, aby si prodavači aspoň na Nový rok a o dvou vánočních svátcích odpočinuli.

"Ve stovkách pekáren pracují o víkendech a svátcích tisíce pekařů, nejen přes den, ale především v noci. Ti svou práci přerušit nemohou, jim to naopak uškodí," řekl HN Flek. A dodal, že právě řetězce velkých prodejen odeberou zhruba polovinu veškerého zboží, jež jeho firma vyrobí: "Ostatní obchody budou otevřeny a budou požadovat čerstvé pečivo a chléb. Takže pekaři budou muset do práce, ale budou naštvanější, protože výroba bude poloviční, a oni si tak zkazí svátky tím, že budou muset do práce jen na pár hodin, což se jim moc nevyplatí."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.