Patří do okruhu rezidenčních staveb, jejichž vznik jsem se zájmem pozoroval, protože kolem nich vedou moje oblíbené cyklistické trasy. V tomto případě se jednalo o cestu v Ruzyni podél opukové zdi k západnímu, nejméně nápadnému vstupu do obory Hvězda. Někdy se mi až zdá, jako by cesty, po nichž se vydávám, vyloženě generovaly zajímavé stavby, ostatně pokaždé se o svoje zážitky tohoto druhu podělím s ego-čtenáři.

Tenkrát jsem zastavil. Pozemek z rodu exkluzivních, jakých se už moc nenajde a do nichž není těžké se zakoukat. Bylo to skoro hmatatelné. Genius loci v jeho esenciální síle. Hvězda má pořád energii, vysílá do vzduchu nejen záplavu kyslíku: koruny jejích mohutných listnáčů, hlavně dubisek, šumí svojí přírodní symfonií, z této strany je navíc ještě divoká, s potokem, mokřinami, rybníčkem, se stoupavými pěšinami kolem potoka Světluška až k šesticípému letohrádku. Po pravdě, byl bych nešťastný, kdyby na té parcele mělo vzniknout něco nedůstojného. Na takovém místě by měl stavět jen architekt nadprůměrných kvalit, jenž si ho zaslouží.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.