Peněz vybíráme na daních víc než dosud, je proto nesmyslné tvrdit, že bychom nedostatečně bojovali proti daňovým únikům nadnárodních společností, brání se ministerstvo financí a Generální finanční ředitelství (GFŘ) kritice opozice.

Ta opakovaně upozorňuje, že se ministerstvo prostřednictvím elektronické evidence tržeb a kontrolních hlášení zaměřuje víc na drobné živnostníky než na firmy, které dokážou provádět daňové úniky za stovky milionů korun. Stejná obvinění zní i z oborových organizací daňových poradců nebo drobných podnikatelů.

Podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) se ale během posledního roku dodatečné zdanění velkých offshorových firem zlepšilo o stovky milionů korun.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.