V tovární hale v Dobřanech nedaleko Plzně se dřív vyráběly plastové knoflíky, dnes se tam vyvíjejí kovy pro jaderné reaktory, zubní protézy nebo třeba švýcarské hodinky.

Budovu před devíti lety koupila od krachující knoflíkárny výzkumná firma Comtes FHT. A postupně prostory rozšířila a přestavěla tak, že nyní slouží jako vědecké centrum, kde sedmdesátka expertů, ale i řemeslníků nebo techniků zkoumá a snaží se vylepšovat kovové materiály.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V Dobřanech u Plzně sídlí výzkumná firma Comtes FHT, která se zabývá vylepšováním kovových materiálů.
  • Vyvíjí se tu kovy pro jaderné elektrárny či zubní protézy.
  • Slouží jim k tomu vybavení, které není jinde ve střední Evropě - například speciální vakuová tavicí pec, kde se připravují vzorky slitin pro testování.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.