Eurokomisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitelů Věra Jourová má plán, jak bránit podvodům. Důležité je podle ní zvýšit daňovou transparentnost. Součástí plánu je povinnost členských států EU zavést národní centralizované rejstříky konečných vlastníků firem. 

Banky by měly vyčerpat všechny prostředky pro identifikaci skutečných vlastníků. Mělo by se tak předcházet například přísunu peněz teroristům. Jourová se také plánuje zasadit o zrychlení procesu zabavení a zmrazení aktiv. Podle ní se jedná o důležitý nástroj k narušení organizovaného zločinu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.