Na Šumavě od rána sněží, napadlo tu zhruba pět centimetrů sněhu. V Krkonoších spadne za 24 hodin až 15 centimetrů. Podle Marcely Augustinové z Českého hydrometeorologického ústavu v Českých Budějovicích sněží v polohách nad 600 metrů, sníh bude padat během celého dne. Výstraha před sněhem a sněhovými jazyky platí pro Klatovsko, Českokrumlovsko, Prachaticko, Náchodsko, Trutnovsko a Semilsko.

"V celých jižních Čechách se teploty pohybují slabě nad nulou. Například v Českých Budějovicích jsme měli čtyři stupně Celsia," uvedla Augustinová. 

V úterý bude podle meteorologů v jižních Čechách dále zataženo, občas se objeví přeháňky, ve vyšších polohách sněhové. "Během dne napadne až 15 centimetrů, zítra asi dalších pět. Ve čtvrtek a v pátek už sněžit nemá," uvedla Augustinová. V pátek se má podle ní oteplit a teploty stoupnou k 15 stupňům.

V západních Čechách lze sníh očekávat i v polohách nad 500 metrů.

Silničáři v kraji už většinu techniky přezbrojili na letní údržbu. "Jen v nejvyšších polohách jsme si nechali pro jistotu pár sypačů, ty jsou od noci v terénu a projíždějí, když někde napadá nebo nafouká sníh," řekl dispečer krajských silničářů Jiří Slapnička. Nejčastěji tak cestáři prohrnují silnice v okolí Gerlovy Huti, Horské Kvildy, Hartmanic a na pláních, kde sníh nafouká. Podle policie ale větší problémy v dopravě sněžení nepůsobí.

Související