U Kadaně na Chomutovsku v pátek navečer havaroval autobus. Nehoda si vyžádala 27 zraněných, z toho šest těžce, řekl mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Autobus narazil do parovodu, nedaleký Klášterec nad Ohří je bez dodávek tepla. Silnice první třídy u elektrárny Prunéřov je zavřená v obou směrech, uvedla policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Nehoda se stala krátce před 19:00. Na místě jsou hasiči, kteří pomáhali vyprostit lidi z autobusu. "Celkem 30 osob z autobusu se nezranilo vůbec," doplnila Poláčková.

Na místě zasahují posádky záchranné služby z Ústeckého i Karlovarského kraje, zraněné transportují i tři vrtulníky. První z nich podle Voleníka přistál v ústecké Masarykově nemocnici. "Zraněno bylo 27 osob, z toho šest těžce, v sedmi případech jde o středně těžká zranění a ve 14 o lehká zranění," doplnil Voleník s tím, že 12 lehce zraněných s odřeninami a drobnými povrchovými zraněními převezl autobus hasičů do mostecké nemocnice. Záchranáři vyhlásili mimořádnou událost s hromadným postižením zdraví.

Autobus leží na boku. U nehody byl ještě další vůz. "Příčinu nehody zatím neznáme," uvedla Poláčková.

Autobus narazil do parovodu, který vážně poničil. Nedaleký Klášterec je bez dodávek tepla. Podle mluvčího ČEZ Teplárenské Oty Schneppa budou dodávky obnoveny zřejmě až v neděli večer. Technici musí počkat na odklizení následků nehody.

"Než se zjistí rozsah škody, co všechno je poškozené, tak to chvíli potrvá. Počítáme s tím, že naši technici začnou na havárii pracovat hned v sobotu ráno," řekl Schnepp. Bez tepla byly krátce i Chomutov a Jirkov, tam ale ČEZ Teplárenská dodávky obnovila během několika desítek minut.

Související