Policisté v Sudoměřicích na Hodonínsku zadrželi muže, který tam v pondělí nedaleko školy střílel na ulici z pistole. Nikdo nebyl zraněn, řekl médiím hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Na místě byla zásahová jednotka i policejní vrtulník.

Policisté kvůli střelbě v obytné části uzavřeli komunikaci a dali blízké škole podle její zástupkyně Hany Veselé pokyn, aby nikdo nevycházel. "To jsme respektovali. Až jsme dostali pokyn, postupně jsme děti předávali rodičům," řekla zástupkyně školy Hana Veselá. Podle starosty Stanislava Tomšeje hlídaly školu policisté. "Policie uzavřela nejen část komunikace, ale také část vesnice a auta objížděla vedlejšími komunikacemi," uvedl Tomšej. Podle něj by měl být podezřelým jeden z místních mužů ve věku zhruba okolo 60 let.

Do Sudoměřic vyjela i záchranná služba, která však podle její mluvčí Barbory Zuchové nemusela zasahovat. "Při střelbě se nikdo nezranil a nebyl ohrožený na životě. Nemáme informace o žádných zraněných. U muže jsme zajistili krátkou střelnou zbraň," doplnil Zámečník. Podle něj podle dosavadních informací nesměřovala střelba na žádný konkrétní cíl. Policie zatím ani neví, zda byl muž pod vlivem alkoholu nebo jiných látek.

Podle krajské policejní mluvčí Štěpánky Komárové střílel muž na ulici. Policie ho zajistila v domě v blízkosti školy, když spal. Poté ho přepravila na policejní služebnu a celým případem se nadále zabývá.

Policejní prezident Tomáš Tuhý k případu uvedl, že první hlídka vybavena dlouhými zbraněmi byla na místě jedenáct minut po oznámení střelby. "Prvosledoví policisté i příslušníci zásahové jednotky jednali velmi rychle a profesionálně. Tak si představuji správný zákrok," uvedl.

Podle hejtmana Michala Haška fungovala i dohoda policie a samospráv o předávání informací. "V dnešní bezpečnostně složité době je dobré nepodcenit žádnou situaci ani podnět," doplnil jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Související