Praha 7 představila budoucí podobu nového sídla radnice městské části. V mezinárodní architektonické soutěži zvítězil návrh pražského sdružení architektů Atelier bod architekti. Druhé místo obsadili Anne-Sereine Tremblayová a Jan Kudlička z Nizozemska, třetí místo patří čtveřici Martin Čeněk, Dalibor Hlaváček, Ludvík Holub a Zuzana Kučerová z Prahy. 

"V porotě měli většinu odborníci, my politici jsme byli v menšině.

Soutěž byla zcela anonymní, musím říct, že závěrečné přiřazení jmen autorů k návrhům bylo pro všechny členy poroty překvapením," řekl starosta sedmé městské části Jan Čižinský. Dodává, že rekonstrukcí budovy se zabývalo sedmdesát architektonických ateliérů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.