Když se Pavlu Plevkovi dostala na střední škole do rukou knížka o virech, určilo to směr jeho vědecké dráhy, která ho zavedla do USA, Švédska a naposledy do brněnského Ceitecu. „Viry jsou extrémně jednoduchá forma života, dobře se proto studuje. Člověk tak může nahlédnout do tajemství fungování života,“ vysvětluje dnes sedmatřicetiletý muž.

Společně s dalšími pěti mladými odborníky z různých oblastí převzal ve středu v podvečer cenu Neuron pro úspěšné vědce do čtyřiceti let. Uděluje ji stejnojmenný mecenášský nadační fond, který založil miliardář Karel Janeček a podporují jej další osobnosti českého byznysu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.