Když bude člověk potřebovat zaplatit kolek nebo třeba soudní poplatek, už nebude muset na úřad s hotovostí v peněžence nebo se zaplacenou složenkou. Na mnoha místech mu v příštím roce bude stačit platební karta. Platební terminály se nově objeví například na finančních úřadech nebo soudech.

Novinku přinese připravovaný zákon o daňových změnách. "Zákon to zatím nijak neupravoval, proto jsme možnost platby kartou pro naše úřady, ale třeba i pro soudy nebo celní správu zahrnuli do plánovaného daňového balíčku na příští rok," uvedla náměstkyně ministra financí Alena Schillerová.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.