Několikrát do roka balí Václav Gvoždík batoh a vyráží na průzkumy do pralesů střední Afriky. Jeho cílem jsou hlavně tamní žáby - zoolog z Ústavu biologie obratlovců v Akademii věd čte jejich DNA a díky ní rozkrývá historii africké krajiny. Začátkem příštího roku se ale vydá do konžského pralesa za většími a nebezpečnějšími obyvateli džungle, za krokodýly.

Chystá se objevovat zapomenutý druh, krokodýla konžského, který hlavně kvůli divoké politické situaci a častým občanským válkám v zemích střední Afriky zůstal světu víceméně utajený.

Místo, kde neprobádaní krokodýli žijí, už má vytipované od roku 2012. Expedici do Republiky Kongo může nyní podniknout díky čtvrtmilionové prémii od mecenáše vědy Václava Dejčmara, akcionáře společnosti RSJ, založené miliardářem Karlem Janečkem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Václav Gvoždík získal čtvrt milionu na expedici do Republiky Kongo.
  • Chystá se zkoumat zapomenutý druh krokodýla, bude mu odebírat genetické vzorky z prstu.
  • Na krokodýla narazil náhodou při výzkumu žab, když jej vesničané donesli jako jídlu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.