Poslanci přehlasovali veto prezidenta Miloše Zemana a podruhé schválili novelu školského zákona. Ta zavádí povinnou maturitu z matematiky, povinné přijímací zkoušky na střední školy, povinný poslední rok školky, Od roku 2020 zaručuje místa ve školkách i pro dvouleté děti.

K přehlasování prezidenta bylo potřeba nejméně 101 poslanců. Původně pro školskou novelu hlasovalo 96 zákonodárců, nyní 106.

Prezident Miloš Zeman uvedl, že zákon vetoval ze dvou důvodů. Kvůli povinnosti měst a obcí zajistit místa ve školkách pro dvouleté děti a také kvůli zavedení spádových obvodů pro mateřské školy, proti kterým se rovněž bouřila větší města. Je to podle nich organizačně velmi náročné a omezuje to rodiče ve volbě školky.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.