Internetový obchod Pilulka.cz v květnu začal vlastními auty vozit léky bez předpisu až domů. Zatím má dvě auta a léky vozí jen pražským zákazníkům. Služba by ale brzy měla být dostupná po celém Česku a také na Slovensku. "Vidíme v tom budoucnost. Zákazníci dnes chtějí zboží mít co nejrychleji. Spoluprací s externími subjekty takovou kvalitu a rychlost zajistit nelze, proto jsme se rozhodli zrealizovat vlastní rozvoz," říká spolumajitel Pilulky Martin Kasa, který s bratrem zakládal také e-shop Kasa.cz.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Pilulka.cz slibuje, že léky po Praze přiveze do hodiny, čímž se liší od konkurentů v podobě e-shopů tradičních lékárenských řetězců, jako je Dr. Max nebo BENU. Ty využívají externí dopravce, například Českou poštu nebo PPL. Pokud si v pátek ve 14 hodin zákazník objedná zboží, tak ho ještě ten den může mít doma. Tradičními službami by léky dorazily nejdříve v pondělí. To je určitě služba, kterou každý zákazník ocení," je přesvědčen Kasa. Letos by z on-line prodeje léků chtěl utržit 350 milionů korun. Celkem Češi podle odhadů za léky na internetu ročně utratí až dvě miliardy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zákazníci chtějí zboží co nejdříve, vysvětluje Martin Kasa, proč se jeho Pilulka.cz rozhodla upustit od spolupráce s externími dopravci a začala dovážet léky vlastními auty.
  • Konkurence v podobě tradičních lékárenských řetězců se ale po stopách Pilulky vydat nehodlá.
  • "Největší zájem našich zákazníků je o osobní odběr," říká manažer řetězce BENU Michal Macourek.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.