Železniční rychlodráha z pražského Masarykova nádraží na Letiště Václava Havla a dále do Kladna je jednou z priorit současné vlády. Podle premiéra Bohuslava Sobotky ale nebude hotová dřív než za sedm let. Spíše za osm.

"Harmonogram počítá s dokončením v letech 2023 či 2024," řekl Sobotka po pondělním jednání s vedením státní organizace Správa železniční dopravní cesty, kterou navštívil spolu s ministrem dopravy Danem Ťokem (za ANO). Kromě rychlodráhy na letiště a do Kladna řešili i vysokorychlostní tratě, zejména napojení na Německo.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.