Vicepremiér Pavel Bělobrádek rychle zareagoval na nový internetový pořad Babišova kavárna, který šéf hnutí ANO Andrej Babiš zveřejnil ve čtvrtek na stranickém YouTube účtu. Bělobrádek si ze svého koaličního kolegy dělá legraci v parodii nazvané Pavlova cukrárna.

V narychlo sestříhaném videoklipu, jehož dramaturgie i znělka jsou stejné jako u Babišova pořadu, si střílí z kritiky tradičních politických stran. Ty Babiš opakovaně obviňuje ze lží a korupce.

"Naším úkolem je vysedávat v kavárnách a čekat, zda nás zlobbují firmy z hazardu, popřípadě z tabákové lobby. Ve volném čase se samozřejmě snažíme vymýšlet některé koaliční podrazy, popřípadě okopávání kotníků. Zbude-li nám nějaký volný čas, tak se systematicky připravujeme na to, abychom mohli lhát, protože to je hlavní náplní nás, tradičních politických stran," říká s vážnou tváří šéf lidovců a proslov zakončí vypitím dvou panáků.

Zatímco Andrej Babiš si na natáčení Babišovy kavárny najal bývalou hlasatelku zpráv TV Nova Pavlu Charvátovou a mediální firmu, Bělobrádek s asistentem pořad sestříhali za jedno odpoledne.

Jako rekvizity jim postačila slivovice a mísa věnečků. Naproti tomu Babiš promlouvá k voličům z luxusního prostředí vlastní kavárny v centrále ANO na pražském Chodově.

Ministr financí v rámci prvního dílu internetového pořadu odpovídal na otázky týkající se zdravotnictví. Podle moderátorky Charvátové má pořad umožnit šéfovi ANO, aby odpovídal na otázky, které mu chodí do e-mailové schránky nebo na sociálních sítích.

Související