Jestliže čeští obchodníci říkají, že toho stále o chystané elektronické evidenci tržeb moc nevědí, vietnamští prodejci na tom nejspíš budou ještě hůř. Andrej Babiš to chce změnit a míří ještě s dalšími pracovníky ministerstva do největší pražské vietnamské tržnice Sapa.

V neděli dopoledne tam pod názvem "Fámy a fakta o EET" chystá společnou konferenci se zástupci finančních úřadů, Svazu vietnamských podnikatelů a Svazu vietnamských studentů a mládeže. Dokonce na webu finanční správy zveřejnil videopozvánku, kde na setkání láká společně s vietnamským spoluobčanem.

Babiš navíc nebude promlouvat sám. Přednášet o výhodách nového pravidla bude například jeho klíčová náměstkyně Alena Schillerová, která je zodpovědná za daně.

"Pan ministr velmi stojí o komunikaci s vietnamskou komunitou a na toto setkání se těší. Hodlá ji seznámit se všemi detaily elektronické evidence tržeb," uvedla Babišova mluvčí Lucie Kubovičová.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.