Už minulý týden na svých stránkách lákal Úsvit – Národní Koalice a Blok proti islamizaci na debatu o migraci v Ostravě. A jejich hlavním tahákem měla být předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková, která však nakonec údajně nedorazila a tvrdila, že účast ani nepotvrdila. "Neslíbila jsem jim účast, nevím, proč mě na pozvánkách uvádějí," řekla před týdnem Alena Vitásková.

V úterý večer se ale uskuteční další debata nazvaná "Brusel je nám na nic, chceme ochranu hranic!", tentokrát v Jihlavě, kam Vitásková už dorazí a v rámci akce pronese úvodní slovo, tak trochu překvapivě bude ale věnované energetice.

ERÚ tvrdí, že nejde o to, že by jeho zástupci šli debatovat o islamizaci. S Úsvitem - Národní Koalicí a Blokem se spojili v programu jednoho večera údajně proto, že na akcích ERÚ, kdy jeho zástupci jezdili po republice a vysvětlovali občanům novinky o změnách cen elektřiny, byla velmi malá účast. Na prvním setkání v Plzni bylo dokonce více novinářů než lidí, kteří měli o setkání se zástupci ERÚ zájem.

"Přijali jsme jejich pozvání v podstatě proto, aby byla větší účast," připustil mluvčí ERÚ Vladimír Černý, podle kterého se první hodinu programu má mluvit výlučně o energetice.

Plakát k akci Vitásková a Blok proti islamizaci

Minulý týden přitom ještě bylo setkání se zástupci regulačního úřadu plánované na jiném místě v hlavním městě Vysočiny. "Ta 16. hodina byla naše událost a my jsme to s nimi spojili, aby účast byla na jednom místě a netříštilo se to," vysvětluje Černý, podle kterého bude mít Alena Vitásková úvodní slovo a první polovinu z dvouhodinového programu se bude mluvit pouze o energetice.

Úsvit nicméně na svých stránkách slibuje, že lidé uslyší pravdu o nelegální imigraci v ČR, radikálním islámu u nás i na Blízkém východě a především o tom, co dělat, když naše vláda nekoná. A na stránkách Bloku proti islamizaci je i fotka Aleny Vitáskové, u které je napsané: "Stop imigraci! Debata v Jihlavě - speciální host Alena Vitásková."

"Na debatu s Vámi se těší předseda Úsvitu a válečný veterán Miroslav Lidinský, poslanec Martin Lank a předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková," píše se na stránkách.

Mluvčí ERÚ ale předpokládá, že k imigraci se nikdo z úřadu vyjadřovat nebude – mluvit chtějí pouze o energetice. "V sedm hodin odejdeme, a kdo tam bude chtít zůstat, tak tam zůstane a bude se pokračovat s dalším tématem," vysvětluje Černý.

Související