Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) dočasně povede Milan Komárek, bývalý šéf protikorupční policie. Radiožurnálu to potvrdil náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube. 

Místo šéfa ÚOOZ se uvolnilo poté, co Robert Šlachta rezignoval na vedoucí funkci kvůli nesouhlasu s plánovanou reorganizací policie.

Vedení policie chce vybudovat Národní centrálu boje proti organizovanému zločinu, pod kterou by nově měly spadat ÚOOZ a Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality a jež by byla vedena jedním ředitelem. Kromě Šlachty s reorganizací nesouhlasí také jeho podřízení.

Šlachta ale ve středu prohlásil, že své kroky ještě zváží. Dodal, že se chce definitivně rozhodnout, až získá bližší informace o sloučení útvarů a měsíčním odsunutí reformy, jak se na něm dohodli politici na úterním jednání Bezpečnostní rady státu. Šlachta na svůj post rezignoval na konci minulého týdne k 30. červnu.

Podle Laubeho by Komárek, jenž stál v čele protikorupční policie od června 2013 do července 2014, měl mít nyní na starosti hlavně personální otázky.

Související