Anonym ve čtvrtek nahlásil uložení bomby v pražské Thomayerově nemocnici. Na místo vyrazili policisté, kteří objekt prohlédli ve spolupráci s personálem zdravotnického zařízení. Žádnou bombu ale nenalezli. Informaci sdělil mluvčí nemocnice Ondřej Macura, podle kterého prohlídka nevyžadovala evakuaci osob.

Bomba byla ve čtvrtek nahlášená také v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) a na hlavním nádraží v Praze. Policisté oba objekty prohledali a z IKEM evakuovali několik stovek lidí, řekl mluvčí pražské policie Jiří Daněk. 

Pyrotechnici žádný výbušný mechanismus neobjevili a kolem 16:00 se lidé mohli vrátit do nemocnice a na nádraží byl obnoven běžný provoz vlaků i metra. Kriminalisté nyní pátrají po původci výhrůžky.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

IKEM se zaměřuje na léčbu kardiovaskulárních chorob, transplantace orgánů, diabetologii a léčbu poruch metabolismu pacientů z celé republiky.

Mluvčí institutu Veronika Velcová řekla, že policisté přišli do nemocnice okolo poledne a rozhodli se k částečné evakuaci budovy.

"Jedná se o návštěvníky, zdravotníky, pacienty, techniky, kuchaře a další lidi, kteří se v objektu v té chvíli nacházeli," uvedla. Objekt museli opustit jen chodící či ambulantní pacienti, dodala. Neodkladnou péči o pacienty personál podle ní zajišťoval dál bez omezení. Lidé se podle Velcové začali do nemocnice vracet v 16:00.

Zpočátku policisté prohledávali hlavní nádraží za provozu, později přistoupili k omezení v dálkové i regionální železniční dopravě. Podle webu Českých drah bude od 15:00 do 15:45 zastaven provoz pro přijíždějící vlaky, od 15:15 do 15:45 pro spoje odjíždějící z metropole. Ve stejné době cestující nemohli využít stanici metra pod hlavním nádražím, soupravy jí jen projížděly.

Kolem 16:00 se provoz ve stanici vrátil do normálu. "Lidé se vrátili, metro jezdí, vlaky také," informoval policejní mluvčí Jan Daněk. Kriminalisté nyní podle něj pátrají po pachateli.

Související