Nenad Pejic (67) začínal jako televizní novinář v Sarajevu. Ve Svobodné Evropě je 23 let, zakládal pro ni balkánské vysílání. Setkáváme se, aby vysvětlil, jak funguje vztah mezi rádiem a politiky, kteří rozhodují o jeho financování. HN se o téma zajímají kvůli situaci v Radiu Praha - zahraničním vysílání Českého rozhlasu, které platí ministerstvo zahraničí. A od konce loňského roku mluví stanici do výběru témat. Když rozhovor ukončíme, Pejic se rozloučí vtipem: "Vy novináři se tomu musíte postavit. Vyřiďte jim, že jestli v tom budou pokračovat, budeme muset začít zase vysílat česky."

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.