Po více než rok trvajících sporech je jasno: v pražských Holešovicích vznikne jedna z největších úřednických budov na zelené louce. Nejvyšší kontrolní úřad si tam za 689 milionů postaví sídlo pro 400 pracovníků. Navzdory ministru financí Andreji Babišovi (ANO), který dělal všechno pro to, aby projekt zastavil. Podle něj je zbytečný a drahý, odmítal mu proto schválit peníze.

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) pracuje už od roku 2007 v nájmu v "mrakodrapu" u holešovického nábřeží, který patří developerské skupině CPI miliardáře Radovana Vítka.

Úřad má přitom už dvanáct let koupený pozemek pár set metrů odtud a na papíře i schválenou výstavbu nového sídla, kam by se kromě kontrolorů přestěhovala také knihovna a archiv Poslanecké sněmovny. Nová budova se měla dostavět v roce 2020, dva roky předtím, než NKÚ vyprší současný nájem. "Bude to zřejmě trochu jinak, protože kvůli průtahům se schvalováním rozpočtu jsme nabrali zpoždění," řekla Olga Málková, mluvčí NKÚ.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.