Krize klasické evropské energetiky dolehla i na německou společnost RWE, která působí i v Česku. Podobně jako firma E.ON se nyní i RWE rozhodlo vyčlenit výdělečná aktiva do nové společnosti a klasickou energetiku nechat ve starých strukturách. Nová dceřiná firma ponese od září jméno Innogy a v Česku, kde přejmenování proběhne o měsíc později, se dotkne celého RWE vyjma společnosti RWE Supply & Trading.

"Nový název vychází ze spojení Innovation, Energy a Technology," představoval v úterý večer změny šéf komunikace firmy v Česku Martin Chalupský. "Chci ujistit všechny naše stávající zákazníky, že změny se jich nijak nedotknou," dodává. Českému RWE zůstane i šéf Martin Herrmann, který ale současně povýší na šéfa obchodu celé firmy.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru