Jako kus světlé vápencové skály vyčnívající ze země − Archeopark navržený ateliérem architekta Radko Květa svým tvarem odvážně interpretuje tolik typickou krajinnou scenérii Pálavských vrchů. Na rozhraní nezastavěné části obce Pavlov a volné krajiny přitom působí doslova jako zjevení, které moderním způsobem obohacuje nejen tamní region o další výraznou architektonickou a turistickou atrakci. Skulpturální vzhled betonových věží je však jen pouhou špičkou ledovce. Skutečnou funkcí těchto "menhirů" je totiž přivádět světlo do prostoru v podzemí, kde se nachází podstatná část objektu a de facto i lidské historie.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.