Výrazná osobnost, jeden z nejlepších českých architektů. To je Roman Koucký a řada staveb, jež díky němu za posledních 20 let v Čechách či na Moravě vznikly, to jen dokazuje. Autor výjimečných projektů, jako jsou Trojský most v Praze, Mariánský most v Ústí nad Labem či Fárův dům ve Slavonicích, se poslední čtyři roky věnuje intenzivně budoucnosti Prahy.

První verzi nového Metropolitního plánu dokončil se svými kolegy v polovině června a vysloužil si tvrdou kritiku ze strany politiků i konzervativních urbanistů. Tak tvrdou, že dokonce byl donucen dát k dispozici svou vedoucí pozici v týmu, jenž plán připravuje. Přesto nelituje těch čtyř let a tvrdí, že Praha má reálnou šanci se stát konečně moderním městem, aniž by ztratila na své historické kráse.

Metropolitní plán vzniká v jedné z budov v pražských Emauzích, kterou navrhoval Karel Prager. Jsou tyhle modernistické kostky jizvou na tváři staré Prahy?

Nemyslím, navíc tyto budovy byly postaveny už v 70. letech pro účely, jimž slouží i dnes − tedy plánování rozvoje hlavního města. Praha je silné město a kombinace různých domů je pro ni typická, potvrzuje její historické vrstvení. Naopak by se dalo říci, že tomuto městu v posledních desetiletích chybí sebevědomí a současná architektonická vrstva. 

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.