Na českých silnicích zemřelo v červenci podle předběžných čísel 63 lidí, což je za první prázdninový měsíc nejméně za posledních pět let. Vyplývá to z informací ředitele dopravní policie Tomáše Lercha a z policejních statistik. Letošek vyrovnal dosavadní mnohaleté minimum z roku 2011, obětí tehdy bylo nejméně od roku 1970. V loňském červenci zahynulo na českých silnicích 80 lidí.

Letošní červencovou statistiku značně poznamenala neděle, kdy při nehodách zemřelo nejméně sedm lidí. Dnešek se tak stal nejtragičtějším dnem celého měsíce. Tři lidé zahynuli dnes vpodvečer při srážce dvou osobních aut u Horní Moštěnice na Přerovsku, další tři lidé byli zraněni. Dvě oběti má srážka dvou osobních aut u Velkého Boru na Klatovsku, zraněné asi dvouleté dítě přepravil vrtulník do plzeňské nemocnice. Za víkend včetně pátku je mrtvých na českých silnicích podle dosavadních údajů 13.

V porovnání letošních měsíců je červencový počet obětí zatím nejvyšší. Naopak nejméně lidských životů si dopravní nehody vyžádaly v lednu, bylo jich 27. Od začátku roku zemřelo na českých silnicích podle předběžných čísel 286 lidí, loni ke konci července bylo obětí 344.

Druhým nejtragičtějším dnem v sedmém měsíci byl na silnicích 1. červenec, kdy zahynulo šest lidí, vyplývá z policejních statistik. Čtyři oběti nehod policie zaznamenala v dalších pěti červencových dnech. V jiných pěti dnech naproti tomu na silnicích nikdo nezemřel.

Tři oběti si v červenci vyžádaly dvě nehody. V neděli vpodvečer zemřeli tři lidé při srážce dvou osobních aut u Horní Moštěnice na Přerovsku, další tři lidé byli zraněni. Tři oběti měla také kolize dodávky s osobním autem o státním svátku Cyrila a Metoděje poblíž Tvarožné na Brněnsku. Při ní zahynula devětadvacetiletá matka a tříleté dítě, šestileté dítě později zemřelo v nemocnici. Muž a žena zahynuli v sobotu 9. července u Řevničova na Rakovnicku po nárazu osobního auta do stromu.

Proti letošnímu nejmenšímu počtu obětí červencových nehod stojí na opačném konci statistik vedených od začátku 90. let rok 2003. Tehdy v prvním prázdninovém měsíci na českých silnicích zahynulo téměř 160 lidí, vyplývá z čísel dopravní policie.

Související