Univerzita Karlova ukázala, jak by mohla vypadat dvě nová výzkumně-vzdělávací centra, která plánuje do roku 2021 vybudovat na Albertově. V architektonické soutěži na návrh Kampusu Albertov si první cenu odneslo studio Znamení čtyř – architekti, druhé místo získal Atelier M1 architekti.

Jelikož se odborná porota rozhodla neudělit třetí cenu, na finální podobě dvou budov, které vyrostou na území druhé městské části, budou spolupracovat pouze dva zmíněné ateliéry.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na Albertově chce do pěti let postavit Univerzita Karlova dvě vědecko-výzkumná střediska.
  • Architektonickou soutěž na podobu dvou budov vyhrálo studio Znamení čtyř - architekti.
  • Univerzita Karlova bude po sto letech stavět takto rozsáhlou stavbu v centru metropole. Zaplatí za ni 2,5 miliardy korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.