Do Slavkova u Brna se roky jezdívalo hlavně za připomínkou bitvy, která v roce 1805 znamenala pro císaře Napoleona slavný triumf: zvláště pro Francouze je Austerlitz kultovní místo, po němž se jmenují mosty, ulice, ba i nádraží. Skoro o 200 let později k milovníkům vojenské historie přibyli hráči golfu, kteří si oblíbili zdejší osmnáctijamkové hřiště vybudované na 120 hektarech. Od loňského roku nabízí Slavkov další pozoruhodnost: stavbu, která názorně ukazuje, co je to opravdová organická architektura.

Není organická jen svým tvarem, ale i samotnou přirozenou podstatou, z níž čerpá. Je to sama esence organičnosti, o níž se roky vedou učené disputace. Jsou na ni zvědaví nejenom architekti, studenti architektonických škol, ale také stavitelé nebo ekologové. Liko-Noe působí sice jako futuristický pavilon, ale jedná se přitom o kancelářskou budovu vzniklou proto, aby měli firemní vývojáři vlastní pracoviště oddělené od ostatních provozů a mohli co nejvíce popustit uzdu fantazii. Zároveň má v podzemí laboratoř, v níž se zkoušejí akustické vlastnosti příček a dalších komponentů, které se zde vyrábějí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.