Ministerstvo dopravy dostane příští rok dvě miliardy korun navíc, letos pak tři miliardy, řekl novinářům ministr financí Andrej Babiš (ANO). Peníze půjdou především na deset prioritních staveb, které mají výjimku kvůli starému posudku EIA. Podle Babiše se tak podařilo uspokojit všechny požadavky, s kterými v úterý ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) na jednání o rozpočtu přišel.

Ťok bez soutěže vyšachoval České dráhy. Z Plzně do Mostu bude jezdit soukromý regionální dopravce - čtěte ZDE

Babiš řekl, že ministerstvo dopravy je připraveno začít budovat dálnice v délce asi 141 kilometrů. Letos obdrží doprava podle Babiše tři miliardy korun, které poplynou především z úspor za obsluhu státního dluhu. Další dvě miliardy korun dostane ministerstvo dopravy na příští rok. "Tím jsme vyhověli všem požadavkům ministerstva dopravy a příští rok i letos by měly být všechny stavby, které jsou připravené, finančně zabezpečené," řekl Babiš.

"Děláme vše pro to, aby aspoň jedna z těch prioritních staveb, která má prominutou EIA, byla zahájena ještě letos. Bude to D49," doplnil ministr Ťok. Podle něj budou peníze nejen na deset prioritních staveb, ale i na některé obchvaty silnic I. třídy, například u středočeských Olbramovic.

Související