Ani přes sliby, že bude miliardová podpora obnovitelným zdrojům schválena nejpozději v březnu, nemají majitelé elektráren stále nic jisté. Proces vyjednávání s Evropskou komisí se táhne a šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková opět vytáhla do boje. Bez potřebného schválení prý podporu nevypíše. Podle ministerstva průmyslu ale hrozí zbytečně.

"Stávající vyplácení podpory obnovitelným zdrojům, letos to bylo zatím asi 30 miliard korun, je nezákonné," říká Vitásková. Naráží tak na fakt, že obnovitelné zdroje postavené do konce roku 2012 nemají takzvanou notifikaci, kterou Evropská komise potvrzuje, že nejde o nepovolenou podporu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.