Advokát Jan Švarc možná našel poměrně elegantní způsob, jak ověřit divoce znějící zvěsti ze světa tajných služeb, obchodníků se zbraněmi a skrytých mezinárodních policejních jednání. Jako jeden z pěti českých občanů unesených loni v létě v Libanonu požádal o odškodnění, protože – tvrdí Švarc – útrapy rukojmích zavinil "nesprávným úředním postupem" český stát.

Švarcova žádost adresovaná ministerstvu financí může v následném soudním projednávání odhalit, jakou roli sehrály v libanonském incidentu tajné služby. Zasvěcenci ale zároveň poukazují, že může jít o Švarcův pokus, jak to na tajné služby hodit. V policejním vyšetřování není podle neoficiálních zdrojů vyloučena varianta, že Švarc patřil mezi organizátory únosu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.