Jen několik hodin po porážce od Plzně vedení fotbalové Slavie Praha odvolalo kvůli špatným výsledkům trenéra Dušana Uhrina mladšího. Další obětí je sportovní ředitel Josef Jinoch. Ze čtyř ligových zápasů Slavia vyhrála jen jeden a z Evropské ligy vypadla po dvou hladkých prohrách s Anderlechtem. Poslední kapka pak byla nedělní porážka od mistrovské Plzně 1:3, přičemž Slavia ještě v poločase vedla. Ředitel klubu Martin Krob vede jednání s kandidáty na uvolněné místo trenéra.

Předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík, kterého do šéfovského křesla dosadil většinový vlastník, jímž je čínská CEFC, vyjádřil na klubovém webu "hluboké znepokojení" výsledky i herním projevem týmu.

"Jsme mimořádně nespokojeni s přístupem některých hráčů. Za klub, jako je Slavia, se hraje se srdcem a nasazením, což se v řadě zápasů nestalo. Od nového realizačního týmu proto očekáváme razantní změny jak v herním projevu, tak v přístupu hráčů," uvedl Tvrdík. Dodal, že se chystá s hráči na toto téma důrazně hovořit.

Kdo Uhrina nahradí, zatím není jasné. Mluví se o bývalém hráči Slavie Luboši Kozlovi, který je ovšem smluvně vázaný u FAČR. Druhým často skloňovaným jménem je Radoslav Látal, jenž naposledy vedl polské Gliwice.

Dušan Uhrin mladší působil na lavičce Slavie od loňského června. Přivedl tým na páté místo, což otevřelo dveře do předkola Evropské ligy. Slavii vedl ve 34 ligových zápasech s bilancí 15 výher, 12 remíz a sedm porážek. V předkolech Evropské ligy slávisté pod jeho vedením odehráli šest zápasů, ve kterých jednou vyhráli, dvakrát remizovali a třikrát prohráli.

Související